Pojemniczek na s. k. z katalizatorem

Indeks: Pojemnik-oksyd

Dostawa w ciągu 2 dni

8,00 zł
Brutto

Pojemniczek do przechowywania soczewek kontaktowych podczas stosowania płynów oksydacyjnych. 

Indeks
Ilość

 

Polityka prywatności

 

Zasady dostawy

 

Zwroty i reklamacje

Pojemniczek na soczewki z katalizatorem

Pojemniczek z katalizatorem przeznaczony jest do używania razem z płynami oksydacyjnymi. Płyny oksydacyjne stosowane są do dezynfekcji wszystkich miękkich soczewek kontaktowych i niektórych typów soczewek twardych. Są też polecane osobom z wrażliwymi oczami i alergiami na konserwanty. Stosując płyny oksydacyjne potrzebujemy czasu, w którym zawarty w nich nadtlenek wodoru ulegnie neutralizacji. Proces ten trwa zazwyczaj minimum 6 godzin i odbywa się właśnie w pojemniczku na soczewki z katalizatorem. Metalowy krążek zawarty w pojemniku jest pokryty platyną, co zapewnia reakcję chemiczną niezbędną do czyszczenia oksydacyjnego. 

Podczas procedury czyszczenia nadtlenek rozbija białka i usuwa bakterie i inne osady znajdujące się na soczewce. Z powodu tej naturalnej reakcji chemicznej, która kończy się neutralizacją nadtlenku, płyny te są wolne od konserwantów i alergenów. Kiedy reakcja dobiegnie końca, przestaniesz widzieć bąbelki wewnątrz swojego pojemnika. Zakończenie procesu neutralizacji nadtlenku wodoru sprawia, ze soczewki są całkowicie bezpieczne w użyciu a jednocześnie głęboko oczyszczone i zdezynfekowane.

Podstawowe zasady korzystania z pojemniczka zawierającego katalizator:

- Dysk katalizatora rozpoczyna proces neutralizacji płynu oksydacyjnego. Soczewki kontaktowe umieszczone w płynie oksydacyjnym powinny spędzić w pojemniku przynajmniej 6h.

- Wlewając płyn do pojemnika z soczewkami upewnij się, że nie jest on przepełniony. Poziom płynu powinien zakrywać soczewki i sięgać wyznaczonej na pojemniczku linii.

- Pojemnik na soczewki należy wymienić po dłuższym użytkowaniu. Tarcza katalizatora traci swoją efektywność po około 3 miesiącach użytkowania.

Pojemniczek na soczewki z katalizatorem nie nadaje się do użytku z płynami wielofunkcyjnymi (np. Renu, Opti-Free, Solo Care, Avizor Unice Sensitive itp). 

Pojemnik-oksyd

Opis

Rodzaj soczewek
Do wszystkich rodzajów soczewek
Opakowanie
1 szt.
Termin ważności
co najmniej rok

Nie zapomnij o:

Produkty w tej samej kategorii: