środki czystości
Jakimi metodami leczy się zeza u dzieci?

Jakimi metodami leczy się zeza u dzieci?

Zez jest stosunkowo często występującą chorobą oczu, która objawia się już u małych dzieci. Niestety nadal wielu rodziców bagatelizuje ten problem, twierdząc, że uciekanie oka u kilkulatka jest normalne. W przypadku, kiedy jedno oko patrzy w innym kierunku niż drugie, konieczna jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem. Wzrok jest jednym z podstawowych i najważniejszych zmysłów, dlatego też warto dbać o niego od najmłodszych lat.

Kiedy i jak stosuje się ortopady?

Kiedy i jak stosuje się ortopady?

Ortopady są rodzajem specjalistycznych plastrów, wykorzystywanych do zaklejania jednego oka u dziecka. Takie działanie ma na celu wsparcie wzroku, podejmuje się je podczas leczenia niedowidzenia u maluchów. Niedowidzenie, nazywane również leniwym okiem lub amblyopią polega na zmniejszeniu ostrości widzenia, mimo optymalnej korekcji optycznej i braku jakichkolwiek zmian w oku.

Czym się kierować przy zakupie obturatora?

Czym się kierować przy zakupie obturatora?

Obturator jest elementem wspomagającym leczenie u dzieci podwójnego widzenia, zeza bądź niedowidzenia. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wsparcie słabszego oka poprzez zasłonięcie mocniejszego. Słabsze oko w takiej sytuacji jest zmuszone do wytężonej pracy, co powoduje jego wzmocnienie. Ten rodzaj przesłony oka sprawdza się również jako element ochronny po przebytych zabiegach okulistycznych. Ze względu na swoje położenie chroni oczy dziecka przed światłem oraz promieniami...

Jakie zadanie pełni obturator na okulary?

Jakie zadanie pełni obturator na okulary?

Obturator na okulary jest elementem przyczyniającym się do poprawy widzenia u dzieci. Stosuje się go w sytuacjach, kiedy u dziecka pojawiło się podwójne widzenie, bądź został stwierdzony zez lub niedowidzenie. Na rynku dostępne są różne rodzaje obturatorów na okulary, dzięki czemu można dopasować go idealnie do preferencji dziecka oraz jego okularów.

W trosce o oczy, czyli jak dbać o soczewki kontaktowe

W trosce o oczy, czyli jak dbać o soczewki kontaktowe

Odsiecz dla wrażliwych oczu i alergików Jeśli zdarza Ci się nosić soczewki, a oczy i tak się męczą, to może być najwyższy czas na wypróbowanie płynu bez konserwantów. Będzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli dotyka Cię problem alergii lub skłonności do dyskomfortu przy dłuższym użytkowaniu soczewek...